ANNA KELLNEROVÁ

Startuje v kategorii mladých jezdců, ale neztrácí se ani v konkurenci seniorů. Koně ji přitahovali úplně odmalička. Tím prvním byla klisna Catherine, nezávodní kůň volně žijící ve výběhu na malém ranči, která jí později dala hříbě jménem Oříšek. Velmi záhy začala trénovat s Jaroslavem Hatlou a britským trenérem Kennethem Clawsonem.

Startuje v kategorii mladých jezdců, ale neztrácí se ani v konkurenci seniorů. Koně ji přitahovali úplně odmalička. Tím prvním byla klisna Catherine, nezávodní kůň volně žijící ve výběhu na malém ranči, která jí později dala hříbě jménem Oříšek. Velmi záhy začala trénovat s Jaroslavem Hatlou a britským trenérem Kennethem Clawsonem. Ve 12ti letech získala závodní licenci a začala startovat za Horse Academy. První závodní kroky absolvovala v roce 2009 s Bodiem. Brzy přišli další koně a první úspěchy.

O NÁS

Jezdectví je v novodobé historii olympijských her zařazeno už od roku 1900, kdy se v Paříži konala soutěž hned ve čtyřech disciplínách, kromě skokové Grand Prix se soutěžilo také v pólu, skoku vysokém a dalekém. Od roku 1912 dodnes reprezentují jezdectví na OH disciplíny drezura, parkur a všestrannost. V roce 1928 na letních olympijských hrách v Amsterdamu zvítězil v parkurovém skákání František Ventura s koněm Eliotem.

Praha je od roku 2018 součástí prestižní série parkurových závodů Global Champions a díky této skutečnosti může mít i svůj vlastní tým, který dostal název Prague Lions. Jeho barvy reprezentuje v roce 2023 celkem šest jezdců. Pojďme si je představit.